Filtr
Produkty 16
20
40
60
100
Pozycja
Nazwa (rosnąco)
Nazwa (malejąco)
Cena (rosnąco)
Cena (malejąco)
 1. Lampa grzewcza promiennik sztuczna kwoka komplet
  POLECANEF6910
  Lampa grzewcza promiennik sztuczna kwoka komplet
  100,17 zł 81,44 zł
 2. Zestaw do odchowu piskląt z lampą promiennikową
  POLECANEF2287
  Zestaw do odchowu piskląt z lampą promiennikową
  303,38 zł 246,65 zł
 3. Panel separacyjny do budowy kręgów, sektorów odchowalnikowych w kurnikach Panel separacyjny do budowy kręgów, sektorów odchowalnikowych w kurnikach
  POLECANEF2001
 4. Zestaw startowy do odchowu piskląt
  F4685
  Zestaw startowy do odchowu piskląt
  50,58 zł 41,12 zł
 5. Odchowalnik dla piskląt Odchowalnik dla piskląt
  F1243
  Odchowalnik dla piskląt
  520,20 zł 422,93 zł
 6. Uniwersalny odchowalnik dla piskląt i młodych królików
  F1433
  Uniwersalny odchowalnik dla piskląt i młodych królików
  569,66 zł 463,14 zł
 7. Odchowalnik dla papug i piskląt egzotycznych klatka szpitalna TLC-40 Advance
  F2462
 8. Odchowalnik klatka szpitalna dla ptaków ezgotycznych Brinsea TLC-50 Advance
  F2453
 9. Odchowalnik dla papug Brinsea TLC-40 ECO
  F1246
  Odchowalnik dla papug Brinsea TLC-40 ECO
  3 795,29 zł 3 085,60 zł
 10. Profesjonalny odchowalnik/podgrzewacz Brinsea TLC-50 ECO dla papug i innych ptaków egzotycznych Odchowalnik dla ptaków egzotycznych Brinsea TLC-50 ECO duży
  F1244
  Odchowalnik dla ptaków egzotycznych Brinsea TLC-50 ECO duży
  4 345,32 zł 3 532,78 zł
 11. Łącznik do paneli separacyjnych
  F4045
  Łącznik do paneli separacyjnych
  3,73 zł 3,03 zł
 12. Stopka do paneli separacyjnych
  F3434
  Stopka do paneli separacyjnych
  21,12 zł 17,17 zł
 13. Odchowalnik dla piskląt Happy Chick II mini
  F1245
  Odchowalnik dla piskląt Happy Chick II mini
  1 410,53 zł 1 146,77 zł
  Brak w magazynie
Filtr
Produkty 16
20
40
60
100
Pozycja
Nazwa (rosnąco)
Nazwa (malejąco)
Cena (rosnąco)
Cena (malejąco)

Odchowalniki dla piskląt

Odchowalnik dla drobiu zapewnia wychów piskląt ptaków różnego gatunku, które wykluły się w inkubatorach lub porzuconych przez kwokę. Urządzenie zapewnia młodym ptakom specjalne warunki (odpowiednia temperatura i wilgotność), dzięki którym kurczęta mogą się prawidłowo rozwijać i rosnąć. Dzięki takiemu urządzeniu rozwój i wzrost piskląt przebiega prawidłowo, co skutkuje zdrowymi i odpornymi osobnikami w późniejszym czasie. Należy pamiętać, że każdy gatunek ptaków wymaga innych parametrów odchowu. Czas spędzenia piskląt w odchowalniku nie jest dokładnie określony, zazwyczaj jest to okres po którym ptaki są zdolne do samodzielnego życia w kurnikach, klatkach, wolierach lub budynkach inwentarskich. Odchowalnik dla piskląt może występować w gotowej formie w zależności od gatunku i ilości wychowywanych ptaków. Na rynku są dostępne gotowe elektroniczne urządzenia, które mieszczą za zwyczaj od kilku do kilkunastu sztuk piskląt. Można również samemu skonstruować urządzenie do odchowu piskląt, które jest proste w budowie i wymaga wyposażenia kilku istotnych elementów.

Jak zrobić odchowalnik dla piskląt?

My, jako hodowcy również możemy skonstruować własny odchowalnik dla piskląt, który sprosta naszym potrzebom oraz wymaganiom hodowanych ptaków. Urządzenie do odchowu piskląt wbrew pozorom posiada bardzo prostą konstrukcję, łatwą do samodzielnego zbudowania. Ściany konstrukcji zazwyczaj tworzą panele działowe, wykonane z ażurowego tworzywa sztucznego, dzięki czemu wewnątrz pomieszczenia zachowana jest odpowiednia cyrkulacja powietrza. Panele separacyjne zabezpieczają przed rozbieganiem się piskląt. Jeden panel posiada wymiar 80 x 40 cm, można z nich tworzyć dowolne przegrody do odchowu kurcząt. Do łączenia paneli służą odpowiednie łączniki oraz listwy stabilizujące.

Sztuczna kwoka – źródło ciepła w odchowalniku

Odchowalnik to urządzenie, w którym najważniejszym elementem w jest źródło ciepła, najpopularniejszym jest promiennik ciepła wraz z oprawą. Do wyboru są dwa kolory światła promiennika – biały lub czerwony. Warto wybrać kolor podczerwony ponieważ jest on uspokajający dla piskląt oraz stymuluje procesy w tkankach i mięśniach ptaków. Oprawa promiennika można zastosować zwykłą lub z regulacją mocy – istnieje możliwość zmniejszenia mocy emitowanego ciepła, bez konieczności wymiany żarówki na słabszą. W miarę wzrostu ptaków podnosi się oprawę coraz wyżej, za pomocą łańcuszka dołączonego do oprawy. Oprawy są wyposażone w kratkę, która chroni pisklęta przed bezpośrednim kontaktem z nagrzaną żarówką. Inną alternatywą źródła ciepła w odchowalniku jest płyta grzewcza w różnych wymiarach, z regulowanymi nóżkami. Pisklęta wchodzą pod płytę, która doskonale zastępuję młodym ptakom kwokę, a w miarę ich wzrostu podnosi się jej poziom za pomocą regulowanych nóżek. Szeroki wybór wymiarów płyt grzewczych pozwala na dobranie odpowiedniego modelu do ilości piskląt oraz wielkości odchowalnika. Odchowalnik dla kurcząt może być wyposażony w inne źródło ciepła - tj. sztuczną kwokę z grzałką i wentylatorem – zamknięte w półotwartej obudowie. Wydajny wentylator rozprowadza równomiernie ciepło generowane przez grzałkę. Taka forma doskonale zastępuje pisklętom kwokę. Wszystkie wyżej wymienione źródła ciepła w odchowalniku mogą być podłączone do manualnego termoregulatora, który będzie zarządzał pracą sztucznej kwoki.

Ściółka dla piskląt

Odchowalnik dla piskląt należy wyposażyć w odpowiednie podłoże, które jest bardzo ważne na wychowywanych ptaków. Najlepszym materiałem są wióry np. sosnowe, trocina lub zwykła gazeta, które są łatwo dostępne. Materiały te bardzo dobrze wchłaniają odchody oraz wilgoć, a pisklęta swobodnie mogą się po nich poruszać. Nie zaleca stosować się siana lub bawełnianych materiałów, ponieważ ptaki bardzo łatwo mogą zaplątać i uszkodzić nogi. Zużytą ściółkę należy wymieniać co 2-3 dni, aby zapewnić pisklętom prawidłowe warunki bytowe.

Odchowalnik dla kurcząt - wyposażenie:

Odchowalnik dla kurcząt musi być również wyposażony w akcesoria do pojenia i karmienia piskląt. Poidło oraz karmidło powinny być wymiarami przystosowane dla piskląt, tak aby nie miały problemu z pobieraniem pokarmu – wysokość korytka na wysokości maksymalnie 2 – 3 cm. Zazwyczaj zaleca się zastosowanie karmideł o pojemności 1 kg lub karmidła korytkowe 30 – 50 cm. Do pobierania wody dedykowane są poidła o pojemnościach 0,6 – 5 l.

Odchowalnik dla papug i ptaków egzotycznych

Pisklęta ptaków egzotycznych są bardziej wymagające i potrzebują dokładniejszej troski już od pierwszych godzin życia. Z tego też względu odchowalniki dla papug i innych ptaków egzotycznych to profesjonalne urządzenia, z wbudowanych komputerem zarządzającym. Budowa oraz zasada działania elektronicznego odchowalnika jest w bardzo zbliżona do elektronicznej wylęgarki do jaj. Na wyświetlaczu należy nastawić odpowiednią temperaturę oraz wilgotność – urządzenie jest podłączone do automatycznej pompy wilgotności. Za utrzymanie prawidłowej temperatury wewnątrz komory urządzenia odpowiadają grzałka oraz wentylator. Na rynku niezwykle cenione są odchowalniki dla piskląt ptaków egzotycznych marki Brinsea, stosowane w ogrodach zoologicznych, zakładach doświadczalnych oraz lecznicach na całym świecie.