Właściciel każdego psa powinien zadbać o zapewnienie swojemu pupilowi legowiska. Dla czworonoga jest to nie tylko miejsce do spania, ale także do odpoczynku w dzień. Posłanie dla czworonoga powinno stanowić azyl, w którym będzie czuł się bezpiecznie, odpocznie oraz wyciszy się po całym dniu zabaw.

JAKI ROZMIAR LEGOWISKA DLA PSA?

Dokonując wyboru legowiska należy kierować się przede wszystkim wymiarami. Wypoczynek dla psa powinien być dostosowany do jego wielkości, tak by nie krępował ruchów pupila. Zwierzę podczas odpoczynku musi czuć się komfortowo i swobodnie, dzięki czemu chętnie będzie przebywało w legowisku.

Z JAKIEGO MATERIAŁY POWINNO BYĆ LEGOWISKO DLA PSA?

Ważną rolę odgrywa również materiał, z jakiego wykonane jest posłanie dla psa. Dla dużych psów zaleca stosować się sztywniejsze dzianiny, które utrzymają ciężar zwierzęcia, zachowując sprężystość. Małe rasy psów cechują się delikatnością, dlatego warto wybrać dla nich miękkie, przyjemne tkaniny. Materiał powinien być odporny na zabrudzenia i przywieranie sierści, a także nie powinien chłonąć zapachów.

MATA DLA PSA NA LATO I ZIMĘ

W zależności od pory roku psy potrzebują ochłody lub dogrzania. Latem, w okresie wysokich temperatur doskonale sprawdzają się maty chłodzące dla psów, które można umieścić w legowiskach lub w każdym innym dowolnym miejscu. Tego typu dywanik chłodzący dla czworonoga nie potrzebuje dodatkowego źródła zasilania, a zawarty wewnątrz żel chłodzi pod wpływem ciężaru zwierzęcia. Mata orzeźwia psy, dzięki czemu zachowują energię do zabawy. W okresie zimowym warto zadbać o dodatkowe koce w posłaniu zwierzęcia. Dla szczeniąt, starszych, schorowanych pupili przeznaczone są maty grzewcze, które uchronią psa przed wychłodzeniem w jesienno-zimowe dni.

MATA DLA PSA DO SAMOCHODU

W dzisiejszych czasach pies jest towarzyszem podróży. Podczas jazdy samochodem należy zadbać o odpowiednie warunki, tak by pupil czuł się komfortowo i bezpiecznie. Warto zatroszczyć się również tapicerkę samochodową, by ochronić ją przed wilgocią, zabrudzeniami, czy sierścią psa. Doskonałym rozwiązaniem są maty samochodowe dla psa, które umieszcza się na przednim lub tylnym siedzeniu. Stosowanie wodoodpornego pokrowca na fotel dla psa zapewnia wygodę podczas jazdy, a także chroni wnętrze samochodu przed zniszczeniami.