Filtr
Produkty 5
20
40
60
100
Pozycja
Nazwa (rosnąco)
Nazwa (malejąco)
Cena (rosnąco)
Cena (malejąco)
  1. Maszynka do strzyżenia koni Lister LACME  1400 3TD equi-clip elektryczna
    F6537
    Maszynka do strzyżenia koni Lister LACME 1400 3TD equi-clip elektryczna
    1 673,49 zł 1 360,56 zł
  2. Komplet noży do maszynki dla koni LI-102 STANDARD
    F6538
    Komplet noży do maszynki dla koni LI-102 STANDARD
    281,67 zł 229,00 zł
  3. Komplet noży do maszynki dla koni LI-122 do strzyżenia dokładnego
    F6539
  4. Maszynka do strzyżenia koni Lister LACME  A1600 equi-clip AKUMULATOROWA
    F3082
    Maszynka do strzyżenia koni Lister LACME A1600 equi-clip AKUMULATOROWA
    2 113,29 zł 1 718,12 zł
  5. Komplet noży do maszynki dla koni LI-107 do sierści zabrudzonej
    F6540
Filtr
Produkty 5
20
40
60
100
Pozycja
Nazwa (rosnąco)
Nazwa (malejąco)
Cena (rosnąco)
Cena (malejąco)

Maszynki do strzyżenia koni

Maszynka do strzyżenia koni to bardzo praktyczne narzędzie wykorzystywane w hodowlach koni, czy w stajniach sportowych. Nie jest to konieczny zabieg ale wielu hodowców decyduje się na wykonanie go. Zazwyczaj goli się jedynie konie sportowe, które regularnie startują w zawodach i są narażone na większy wysiłek, a co za tym idzie, pocenie się. Golenie koni zazwyczaj odbywa się jesienią, kiedy zaczynają one zapuszczać zimową sierść. Dzięki goleniu zmniejszamy ryzyko przeziębienia konia, który nadmiernie poci się w grubym futrze na treningu lub na zawodach, a zaraz potem narażony jest na działanie niskiej temperatury. Nie ma jednej słusznej metody strzyżenia koni, zawsze należy taką, która będzie dobra i przyjazna dla Twojego konia.

JAK GOLIĆ KONIA?

Koń podczas golenia powinien czuć się komfortowo, dlatego trzeba go odpowiednio oswoić i przyzwyczaić do hałasu maszynki. Jest to niezwykle ważne podczas pierwszego strzyżenia. Pomoże nam to przyzwyczaić zwierzę do zabiegu i nie wywołać traumy. Jest wiele sposobów na strzyżenie koni. Nie zawsze bowiem goli się go w całości. Istnieje wiele typów goleń i należy dopasować je odpowiednio do naszego konia w zależności od tego jak bardzo się poci, jak pracuje, czy wychodzi na pastwisko. Można ogolić całe zwierzę, razem z nogami, zostawić sierść na nogach i głowie, ogolić część lub całe ganasze i szyję, zostawić grubsze włosy na brzuchu, zadzie i słabiźnie. Konia można golić pod włos. Ważne aby robić to długimi podłużnymi ruchami. Unikać należy gwałtownych ruchów maszynki, które spowodują nierównomierne obcięcie sierści. Sierść odrasta w ciągu około 6 tygodni i po tym czasie następuje kolejne strzyżenie konia.

JAKA MASZYNKA DO GOLENIA KONI?

Golenie konia powinno odbywać się za pomocą specjalistycznej maszynki do strzyżenia koni. Narzędzie to powinno być wyposażone w wymienne ostrza. Wiele maszynek do strzyżenia jest głośnych, a ze względu na to, że konie są zwierzętami płochliwymi należy wybrać jak najcichszą opcję. Warto również przyzwyczaić konia na różnych płaszczyznach do dźwięku maszynki. Jest to szczególnie ważne podczas pierwszych prób golenia. Warto również wyposażyć się w maszynkę bezprzewodową co zapobiegnie plątaniu się kabli pod naszymi nogami, a co gorsze pod nogami konia. Zwierzęciu należy zapewnić komfortowe i bezpieczne warunki. Maszynka do golenia konia zawsze powinna być wyposażona w naostrzone ostrza, a po każdym użyciu dokładnie wyczyszczona, naoliwiona i zdezynfekowana. Jest to bardzo ważne aby uniknąć chorób skóry u zwierząt.

GOLENIE KONI – CZY JEST TO KONIECZNY ZABIEG?

Golenie koni to zabieg, któremu poddaje się głównie konie sportowe, które regularnie biorą udział w zawodach i są w ciągłym, intensywnym treningu. W okresie zimowym jest to spowodowane tym, że koń jest bardziej narażony na szybkie zmiany temperatur. Dlatego golenie zimowej sierści pomaga zminimalizować różnice, ponieważ ogolony koń szybciej się termoreguluje więc jest mniej narażony na zachorowania i infekcję. Nieogolony koń szybciej się poci i dłużej reguluję temperaturę ciała, a to skutkuję większym narażeniem go na choroby podczas przeprowadzania lub stępowania. Często golone są również konie biorące udział w wystawach. Jest to spowodowane tym, że po ogoleniu koń ma bardziej widoczne mięśnie i ogólną budowę, co jest oceniane na wystawach. Ostrzyżonego konia jest również łatwiej doczyścić, co znacząco przyspiesza i ułatwia przygotowanie go do konkursu. Dlatego wielu hodowców decyduje się na golenie swoich koni.

Search engine powered by ElasticSuite