Filtr
Produkty 25
20
40
60
100
Pozycja
Nazwa (rosnąco)
Nazwa (malejąco)
Cena (rosnąco)
Cena (malejąco)
  1. Zabawka gra edukacyjna dla psa Flip Board
    F4807
    Zabawka gra edukacyjna dla psa Flip Board
    34,66 zł 28,18 zł
  2. Wałek czyszcący zęby miętowy 150 mm dla psa
    F4840
    Wałek czyszcący zęby miętowy 150 mm dla psa
    29,48 zł 23,97 zł
  3. Zabawka dla psa frisbee dysk do aportowania zielony 22 cm Flyber Zabawka dla psa frisbee dysk do aportowania zielony 22 cm Flyber
    F8772
  4. Ring dla psa PitchDog do aportowania różowy 20 cm Ring dla psa PitchDog do aportowania różowy 20 cm
    F8771
    Ring dla psa PitchDog do aportowania różowy 20 cm
    35,92 zł 29,20 zł
  5. Collar Puller Standard 28cm Ringo dla psów średnich i dużych ras Collar Puller Standard 28cm Ringo dla psów średnich i dużych ras
    F8777
  6. Zabawka dla psa małych ras treningowa PULLER MICRO Zabawka dla psa małych ras treningowa PULLER MICRO
    F8780
    Zabawka dla psa małych ras treningowa PULLER MICRO
    34,00 zł 27,64 zł
  7. Przysmaki dla szczeniaka do tresury JUNIOR 140 g
    F5113
    Przysmaki dla szczeniaka do tresury JUNIOR 140 g
    13,27 zł 12,29 zł
  8. Smakołyki treserskie dla psa mini serduszka 200 g
    F5114
    Smakołyki treserskie dla psa mini serduszka 200 g
    14,98 zł 13,87 zł
  9. Torebka na przysmaki z karabińczykiem dla psa 7 x 9 cm
    F4803
    Torebka na przysmaki z karabińczykiem dla psa 7 x 9 cm
    12,24 zł 9,95 zł
  10. Gwizdek treserki dla psa ultradźwiękowy cichy 8 cm
    F5055
    Gwizdek treserki dla psa ultradźwiękowy cichy 8 cm
    16,94 zł 13,77 zł
  11. Wskaźnik z klikerem do treningu dla psa i kota
    F5095
    Wskaźnik z klikerem do treningu dla psa i kota
    30,88 zł 25,11 zł
  12. Kliker treningowy dla psa CLICKER SPORTING
    F5096
    Kliker treningowy dla psa CLICKER SPORTING
    22,85 zł 18,58 zł
  13. Pas na biodra do treningu z psem wielofunkcyjny
    F5108
    Pas na biodra do treningu z psem wielofunkcyjny
    61,77 zł 50,22 zł
  14. Zabawka dla psa piłka ze sznurkiem dla dużych psów Liker Cord 9 Zabawka dla psa piłka ze sznurkiem dla dużych psów Liker Cord 9
    F8758
  15. Zabawka dla psa Liker Line 9 piłka na taśmie Zabawka dla psa Liker Line 9 piłka na taśmie
    F8759
    Zabawka dla psa Liker Line 9 piłka na taśmie
    42,46 zł 34,52 zł
  16. Zabawka maskotka dla psa kurczak 48 cm
    F5072
    Zabawka maskotka dla psa kurczak 48 cm
    29,63 zł 24,09 zł
  17. Zabawka dla psa ring do aportowania Szarpak różowy 28 cm PitchDog Zabawka dla psa ring do aportowania Szarpak różowy 28 cm PitchDog
    F8734
Filtr
Produkty 25
20
40
60
100
Pozycja
Nazwa (rosnąco)
Nazwa (malejąco)
Cena (rosnąco)
Cena (malejąco)

Zabawki dla psa

Każdy pies już od młodego wieku uwielbia bawić się różnego rodzaju zabawkami. Istnieje wiele rodzajów zabawek, a wybór odpowiedniej zależy w głównej mierze od preferencji pupila, jego wieku i wielkości. Wiadome jest, że szczeniaki będą bawić się innymi rzeczami niż starszy pies. Ważny jest również dobór wielkości zabawki do wielkości psa, ponieważ z duże zabawki mogą być problematyczne, a za małe nawet niebezpieczne. Zabawki dla psów powinny być również wykonane z trwałych, bezpiecznych materiałów, które w żaden sposób nie spowodują zagrożenia dla życia i zdrowia.

ZABAWKA DLA PSÓW – JAKA NAJLEPSZA?

Zabawka dla psa może mieć wiele form. W zależności od upodobań pupila może on być bardziej zainteresowany jedną zabawką niż drugą. Na rynku powstaje coraz więcej >zabawek dla psów. Podstawowe rodzaje psich zabawek:

  • Piłka dla psa – to zawsze świetny wybór. Rzadko zdarza się aby psiaki nie lubiły zabawy z piłką. Pies może się nią bawić samodzielnie lub z opiekunem. Ważne jest aby dobrać odpowiedni rozmiar piłki do wielkości psa. Zbyt mała może zostać nawet połknięta przez psa, a zbyt duża będzie sprawiała trudności w zabawie.
  • Gryzaki dla psów – mogą być jadalne lub wykonane z gumy. Gryzaki są świetnym sposobem na samodzielną zabawę psa. Pies poprzez gryzienie i żucie niweluje stres i relaksuje się. Gryzaki dla szczeniąt są też pomocne w okresie wyrastania zębów.

  • Zabawki do aportowania – niektóre psy wręcz uwielbiają aportowanie. Specjalne freesbee dla psa to świetna zabawa na świeżym powietrzu, która będzie idealna dla aktywnych, skocznych czworonogów.
  • Zabawka interaktywna dla psa – to nowoczesne rozwiązanie, które zajmuje psa na długi czas dostarczając mu przy tym wiele przyjemności.

ZABAWKA EDUKACYJNA DLA PSA – ROZWIJAJA UMYSŁ PUPILI

Zabawki edukacyjne dla psów mają za zadanie rozwijać inteligencję i spryt psa. Większość z nich polega na szukaniu smakołyków w trudno dostępnych miejscach. Wymaga to myślenia i szukania rozwiązań. Aby pies znalazł przysmaki musi znaleźć sposób na ich wyjęcie, a to wymaga podnoszenia, przekręcania lub naciskania elementów zabawki. Korzystnie przez psa z takich zabawek wpływa na niego bardzo rozwojowo. Istnieją różne poziomy trudności zabawek edukacyjnych. Pies z czasem zacznie co raz bardziej rozumieć i zapamiętywać schemat zabawki. W takiej sytuacji warto wymienić ją na trudniejszą aby nie rozleniwić psa. Nowa zabawka to nowe wyzwanie dla pupila. Jest to świetne zajęcie czasu i ogrom zabawy. Do zabawki rozwojowej świetnie sprawdzą się treserki lub inne małe przysmaki. Ważny jest również dobór wielkości zabawki i jej elementów, żeby nie utrudniać psu zadania.

ZABAWKI DO APORTOWANIA DLA PSA

Niektóre psy uwielbiają aportować, dlatego warto zadbać o odpowiednią zabawkę do tego. Najlepszymi zabawkami do aportowania są frisbee dla psów, które mają kształt dysku. Dzięki temu łatwo się nimi rzuca na większe odległości i pies łatwo może je złapać. Inną, równie dobrą opcją jest puller dla psa. Jest to okrągłe kółko, które ma mnóstwo zastosowań do zabaw z pupilem. Ringo dla psów doskonale sprawdza się jako zabawka do przeciągania, psy uwielbiają takie zabawy. Zabawki do aportowania świetnie sprawdzą się również w wodzie. Dla wielusów to właśnie aport jest ulubioną zabawą na świeżym powietrzu. Aportowanie to naturalne zachowanie psów, podczas którego pupil ćwiczy swoje instynkty oraz uczy się interakcji ze swoim właścicielem. Należy pamiętać żeby dobrać odpowiedni rozmiar każdej zabawki. Źle dobrana wielkość będzie utrudniała zabawę, a nawet może spowodować niebezpieczeństwo. Zabawki dla owczarka niemieckiego będą większe i nie ma możliwości ich stosować przy psach ras mniejszych np. maltańczyk.

SZARPAK DLA PSA – NIE TYLKO DLA DUŻYCH RAS!

Wiele psów uwielbia wszelkiego rodzaju zabawki przeznaczone do szarpania. Szarpak dla psa może mieć różne formy. Najczęściej wybieranymi zabawkami są sznury do szarpania dla psów. Sznury są wykonane z mocnych materiałów, co zapobiega ich szybkiemu zniszczeniu. Różne grubości, długości oraz twardość sznurów sprawiają, że możemy wybrać idealny dla swojego pupila w zależności od jego wielkości i siły. Szarpiąc się z psem lub przeciągając z nim jakąkolwiek zabawkę należy dostosować swoją siłę bo siły czworonoga i robić to tak, aby nie wyrządzić mu krzywdy. Oprócz sznurów do zabawy można wykorzystać puller, maskotkę czy inne ulubione zabawki. Podczas takiej aktywności warto mieć na uwadze zęby pupila, zwłaszcza jeśli ma z nimi problemy, takim wypadku należy być szczególnie ostrożnym.

ZABAWKA DO CZYSZCZENIA ZĘBÓW DLA PSA – DLACZEGO SĄ WAŻNE?

Zabawki dentystyczne dla psa to świetny sposób na dbanie o uzębienie pupila. Większość takich gryzaków wykonana jest z gumy z wypustkami, które mają za zadanie czyścić zęby. Zabawki występują w różnych kształtach, rozmiarach i o różnej twardości. Pies czyści swoje zęby z kamienia nazębnego poprzez gryzienie i żucie gryzaka. Oprócz dbania o uzębienie, pies, poprzez żucie relaksuje się i uspokaja więc to również świetna zabawka w sytuacjach stresowych. Gryzaki czyszczące zęby mogą mieć kształt piłek, którymi pies może się bawić. Takie zabawki są pomocne również podczas wyrastania stałych zębów u szczeniąt. Pomaga to zapobiec gryzieniu przez nie niepożądanych przedmiotów i niszczeniu ich. Gryzaki dentystyczne dla psa dostarczają wiele radości i satysfakcji naszym pupilom, zapobiegają też naturalną potrzebę gryzienia. Podawanie naszym pupilom gryzaków zapobiega zachowaniu lękowemu oraz szkód wywołanych w trakcie nieobecności właściciela.