Odchów piskląt to najbardziej krytyczny etap w całej hodowli drobiu. To właśnie w pierwszych tygodniach buduje się odporność, szkielet oraz przyszły potencjał nieśny lub mięsny ptaków. Nasz zestaw na odchów piskląt został skomponowany tak, aby dostarczyć młodym organizmom wszystkiego, czego potrzebują: pełnowartościowej energii z tradycyjnej paszy oraz błyskawicznego wzmocnienia w postaci płynnych witamin. Wybierając ten zestaw, stawiasz na bezpieczeństwo, zdrowy wzrost i minimalizację strat w stadzie.
Dlaczego pasza Paszarnia Tradycyjna w formie kruszonki to najlepszy wybór na start ?
Paszarnia Tradycyjna Kruszonka to pasza dla piskląt startowa dedykowana dla drobiu od 0 do 8 tygodnia życia. Dzięki formie drobnej kruszonki, pisklęta z łatwością ją pobierają, co zapewnia optymalne trawienie i szybkie przyrosty. Stosowanie kruszonki dla piskląt z Paszarni Tradycyjnej gwarantuje:
- Bogaty skład - mieszanka bazuje na kukurydzy, pszenicy i śrucie sojowej, dostarczając aż 17,5% białka ogólnego,
- Ochrona zdrowia - zawarty w składzie kokcydiostatyk skutecznie zapobiega rozwojowi groźnych drobnoustrojów w jelitach, chroniąc delikatne układy pokarmowe piskląt,
- Naturalna energia - dodatek olejów roślinnych i nasion soi ekspandowanej gwarantuje stały dopływ energii niezbędnej do gwałtownego wzrostu.
W jaki sposób witaminy VITOstart wspierają odporność piskląt ?
Sama pasza dla piskląt to czasem za mało, zwłaszcza w stresujących momentach. VITOstart 250 ml to profesjonalny dodatek witaminowy podawany do wody, który działa jako błyskawiczne wsparcie organizmu:
- Mocne kości i szybki wzrost - wysokie dawki witaminy D3 oraz wapnia (6%) gwarantują, że pisklęta będą miały mocne nogi i unikną problemów z krzywicą,
- Zdrowe upierzenie i skóra - biotyna i kwas foliowy przyspieszają regenerację naskórka i wzrost pierwszych piór,
- Wsparcie układu nerwowego - pełny kompleks witamin z grupy B (B1, B2, B6, B12) dba o witalność i prawidłowe funkcjonowanie układu krwionośnego młodych ptaków.
Czy zestaw dla piskląt ułatwi odchów ?
Połączenie kruszonki Paszarnia Tradycyjna z witaminami VITOstart to rozwiązanie uniwersalne, idealne dla niosek, brojlerów, a także drobiu ozdobnego i wodnego. Witaminy zawarte w preparacie VITOstart, podawane na nośniku z ziół, są niezwykle łatwo przyswajalne, co w połączeniu z wysokiej jakości zbożami w paszy (kukurydza, pszenżyto, jęczmień) tworzy kompletny system żywienia startowego.
Jak dawkować produkty z zestawu, aby osiągnąć najlepsze rezultaty ?
- Pasza Kruszonka - podawać do woli jako jedyną paszę od 1. dnia do 8. tygodnia życia,
- Witaminy VITOstart - w profilaktyce stosuj 100 ml na 100 litrów wody 2-3 razy w tygodniu. W sytuacjach stresowych lub przy osłabieniu zwiększ dawkę interwencyjną do 150-200 ml na 100 l wody przez 3-5 dni.